Blog

JR From Dallas - "ghetto beaty s pořádnou basou" 31.08.2016

JR From Dallas -

JR From Dallas, francouzský dj, producent a majitel hudebního vydavatelství přijíždí začátkem září do ČR a vy si ho můžete vychutnat v rámci jeho turné „World House Experience Tour“, kdy nám předvede svoje poslední album. V rozhovoru jsem se ho ptal na pozadí tohoto projektu, ale také co je nového a jak třeba srovnává českou a japonskou taneční scénu. - english version coming soon

Rozhovor ku příležitosti World House Experience

Vracíš se do Česka docela pravidelně, vypadá to, že se ti tu fakt líbí. Je nějaké místo, které ti přirostlo k srdci?

Toto je moje pátá nebo šestá štace na hraní v ČR. Miluju tady hrát, díky mému kamarádovi Otíkovi v Pekelným baru v Praze. Díky němu mám šanci si zahrát na několika místech. O oblíbeném místu uvažuju každou návštěvu, ale je to hodně těžké říci.

Už nějakou dobu poslouchám tvojí muziku. Má pro mě dva základní rysy: pěkné kopavé a oldschoolově surové beaty a šťavnatou basu. Souhlasíš, že to jsou takové dvě základní charakteristiky?

Může to tak být. Během těch let se moje hudba trochu zakulatila, i když má energii ze začátků. Můj styl je mixem „beatů z ghetta“ s „burácející“ basou.

KDO JE JR FROM DALLAS

JR jsme vyzpovídali i na video, když tady byl posledně, podívejte se (u videa si můžete kliknutím na "CC" zapnout české titulky).

Je to prakticky pro tebe deset let za mixem. Jak moc se během té doby změnil proces dělání hudby? Jak proběhla tvá evoluce?

Ano je to deset let. Za tu dobu se zvuk změnil, jak cestuji, dokázal jsem vytvořit v písničkách větší atmosféru. Celkově za ty roky se zvukem pracuji více a více harmonicky.

Máš právě šnůru vystoupení „World House Experience Tour“, která je ku příležitosti vydání tvého LP na Gourmand. Toto album získalo hodně podpory (např. od Detroit Swindle). Jaká byla myšlenka stojící za tímto projektem?

Chtěl jsem pořádně udeřit na mé desáté výročí jako producent. Udělal jsem album na dvou plackách ve spolupráci s HateLate, Nouskynousk, DJ Lulu & Gas. Trvalo mi to prakticky rok, než jsem album sestavil, protože jsem nechtěl aby všechny písničky zněly stejně. Udělat kolem toho i vystoupení je dobrou možností, jak poznat toto album více i skrze koncerty.

Toto album je na vinylu, pokud se nemýlím, je to první deska vydaná na tvém labelu. Plánuješ toho na deskách i více?

Ano, uvažuji, že toho na deskách vydáme více, další bude sampler vydavatelství s umělci, které tento rok máme. Cílem je to dělat pravidelně.

Věřím, že každá spolupráce s ostatními producenty má co nabídnout. Můžeš okomentovat spolupráce s lidmi na tvém albu?

Chtěl jsem mít na albu takový bonus v podobě nových producentů, kteří zastupují novou generaci housu, ale také jsou členy rodiny Gourmand Music Recordings. Vybral jsem je kvůli jejich hudební stopě: Hate Late pro dotyk French housu, Nouskynousk a jeho deepový holandský vliv, a DJ Lulu a DJ Gas pro jejich energetický jackin house.

Budeš hrát v Praze, Roudnici nad Labem, Pardubicích a Českých Budějovicích, později v rámci svého turné i třeba v Japonsku. Vím, že už jsi tam hrál. Jaká je japonská klubová scéna? Jak je to jiné než v Evropě?

Ano, je to jiné než v Evropě. Je to více o japonském technu, house začal pomalu polehoučku nabírat své postavení. Tamní scéna se liší taky v selekci hudby, které DJové hrají. Přijde mi to více ostřejší.

Na co se můžeme těšit 

Co je nového vyjde na tvém labelu Gourmand Recordings?

Další EP je od Laesh s remixem ode mě, také Bart Ricardo s EP chicagského housu a Max Hebert s remixem od Hate Late.

Děkuji za tvůj čas a rozhovor a těšíme se na tebe u nás v Česku.

JR From Dallas v ČR

  • 02.09 MK Bar – Roudnice N.L / CZ
  • 03.09 Pekelnej Bar – Prague / CZ
  • 09.09 Maybe Club – Pardubice / CZ
  • 10.09 K2 Klub – Ceske Budejovice / CZ

Více o JR From Dallas:

Report z návštěvy českých a slovenských undergroudových parties

« zpět na přehled


SoundCloud YouTube